Napříč Evropou

Vloženo: 2.4.2016 | Autor: Korb | Zobrazeno: 670x
Ve dnech 26. dubna a 29. dubna se uskutečnil na škole environmentální projektový den věnovaný evropským státům.

V úterý 26. dubna proběhla první část celoškolního projektového den na téma „Napříč Evropou“. Toto zajímavé a aktuální téma nabízelo mnoho možností zpracování žákům ve všech věkových kategoriích. Záleželo pouze na jejich nápadu, snaze, tvořivosti a vzájemné spolupráci při všech činnostech. O tom, že to většina zvládla výborně, vypovídají jejich výsledné práce.

V rámci první části projektu mladší žáci společně pracovali s mapami, vybarvovali obrázky a vlajky některých evropských států. Starší žáci vyhledávali a zpracovávali informace a zajímavosti. Společně tvořili různé prezentace, modelovali známé stavby, zhotovovali různé druhy map a přehledů o jednotlivých zemích. Zhotovené prezentace budou využívány v průběhu školního roku k další výuce. Mnoho žáků toto téma oslovilo a vzbudilo u nich touhu poznávat a navštěvovat cizí země. Zatím nám „cestování“ po Evropě budou připomínat vyrobené prezentace vystavené v prostorách školy.

Na první část projektového dne plynule navázala část ryze soutěžní. 13 družstev bojovalo v pátek 29. dubna na 13 stanovištích se zapeklitými úkoly náležící jednotlivým evropským zemím. Družstva si vedla velmi dobře, ale vítěz může být jen jeden. Na pomyslných stupních vítězů se vyškrábalo zaslouženě družstvo Marka Dittricha, jen o jediný bod za ním skončilo družstvo vedené Pavlem Štefanským a třetí příčku si vysoutěžila kapitánka Míša Palangariová se svými pomocníky.

Velká gratulace patří všem - soutěžícím i vyučujícím, kteří atraktivní soutěžní disciplíny vymysleli.