Informace a dokumenty k zápisu do 1. třídy
5.3.2024

Informace k zápisu pro šk. rok 2024/25 (Velikost: 597.48 kB)

Desatero pro rodiče budoucího prvňáčka (Velikost: neznámá)

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání (Velikost: neznámá)

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání v ukrajinském jazyce (Velikost: 24.73 kB)

Žádost o odklad povinné školní docházky (Velikost: neznámá)

Dotazník pro rodiče (Velikost: 1.17 MB)

8. třída na Úřadu práce v Teplicích

Vloženo: 23.4.2019 | Autor: Korb | Zobrazeno: 589x

Pár slov od našich osmáků

Dnes v úterý 23. 4. 2019 se celá třída vydala na Úřad práce v Teplicích. Na úřadu práce se nám představila paní Hrdličková. Vyprávěla nám o tom, co bychom mohli dělat za práci, až budeme dospělí. Říkala nám o tom, jakou práci si máme vybrat, abychom dokázali zaplatit daně a všechny poplatky. Také nám ukázala, kde si můžeme na stránkách ÚP vyhledat práci. Pak jsme si dělali kvíz, co by se na nás hodilo za práci.               (Klára Moravcová)

Dne 23. 4. 2019 se 8. třída vypravila na Úřad práce v Teplicích kvůli přípravě na vybrání povolání. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Třeba jaký je plat daného povolání, jak moc je toto povolání dostupné a jaká je minimální mzda a co se z ní všechno odvádí. Také se mohli žáci zeptat na různé věci.       (Adéla Svobodová)

Dneska jsme byli na Úřadu práce v Teplicích. Šli jsme na recepci a pak vyšli do druhého patra. Povídali jsme si o minimální mzdě lidí, kteří mají jenom základní vzdělání. Ptali se, jestli máme vybranou nějakou střední školu. Říkali, co by bylo pro nás na pracovišti nejlepší. Pak jsme si vyhledávali na hlavní stránce Úřadu práce obory, které jsme říkali. Pak jsme si udělali kvíz a on nám vyšel obor, na který bychom mohli jít.       (Dominik Janoušek)

V úterý 23. 4. 2019 navštívila 8. třída Úřad práce v Teplicích, kde jsme si společně povídali o možnostech škol a povolání. Dozvěděli jsme se, že z minimální mzdy bychom se moc neuživili díky potřebným, ale i nepotřebným věcem, které si kupujeme. Také jsme si povídali o tom, jaké máme daně, která všechna povolání jsou potřeba například k postavení obyčejného baráku. Myslím si, že nám díky této přednášce došlo, že všechna povolání jsou potřebná.       (Nathalia Koubová)

Dne 23. 4. v úterý jsme se vypravili na Úřad práce v Teplicích. Strávili jsme 1 hodinu s paní, která nám povídala o tom, co je to povolání a jak si ho správně vybrat. Psali jsme o rozdílu mezi hrubou a čistou mzdou, kolik zaplatíme za jídlo, vodu, plyn, ……. Cestou zpátky jsme se stavili na zmrzlinu a vrátili jsme se do školy.
 (Vlasta Větrovec)

Dnes 23. dubna jsme byli s naší třídou na Úřadu práce v Teplicích. Vyprávěla nám tam o všem paní Hrdličková. Ptala se nás na různé otázky, povídali jsme si o platech a ukazovala nám na internetu volná pracovní místa v okresu Teplice. Kolik lidí hledá danou práci a kolik je plat té práce. Pak nám pustila video, bylo tam 10 otázek a my jsme si museli počítat body. Potom co nám vyšlo, jsme zjistili, jaké povolání se k nám hodí.    (Aneta Šťastná)